OZ Veronica - klub zberatelov a pestovatelov liecivych rastlin


Go to content

Main menu:


O nás

 
 
 
 
Plán práce 2024.
 
 
Najbližšie akcie:
 
9.-12.apríla 2024 Zber a poznávanie rastlín v prírode
Vzhľadom na vývoj počasia aj vegetácia je tento rok asi mesiac napred, musíme sa prispôsobiť. Toto je náhrada akcie "Kopeckého prvosienka" v lokalite Dretoma-Branné, ktorú máme v pláne činnosti 1.mája. Primárne je určená novým členom, ale zúčastniť sa samozrejme môže každý. Po skúsenostiach s menšou účasťou z minulých rokov sme sa rozhodli vyskúšať pohyblivý termín - treba zavolať, poslať SMS alebo email a dohodneme si vyhovujúci čas. kontakt 0911 912 833
 
 
13.apríla 2024 (sobota) Členská schôdza
Kto minule chýbal, prineste si členské príspevky. Ostatní dobrú náladu a vlastnú šálku. :-)
 
 
16.apríla 2024 (utorok) Šenkvice - poznávací výlet
Výlet organizovaný v spolupráci s inými klubmi. Kto cestuje občas s nami, tomu netreba veľmi vysvetľovať. Kto nevyskúšal, má príležitosť vyraziť konečne na nevšedné dobrodružstvo. :-)
 
 
1.mája 2024 (streda) Zber a poznávanie rastlín v prírode - Homôlka
Náhradná akcia za 9.máj, nakoľko veronika z biotopu vymizla a sprievodca má vtedy iné povinnosti. Po minuloročnom vydarenom výlete k jazierku nad Hornou Porubou, chceli by sme opäť navštíviť medvede v Strážovských vrchoch. Tentoraz preskúmame okolie turistickej chaty na Homôlke. Na detailoch ešte pracujeme, autobus z Trenčína odchádza 8:00.
 
 
Iné oznamy:
 
Z predchádzajúcej činnosti OZ - Pred covidom bolo veľmi obľúbené predvianočné stretnutie, kde sme mali možnosť ochutnať rôzne čaje a drobné kuchárske výtvory s využitím liečivých rastlín. Tu nájdete receptúry zo všetkých predchádzajúcich stretnutí
 
 
 
Všetkým priaznivcom liečivých rastlín odporúčame do pozornosti televízne relácie českej televízie. Môžete dozvedieť veľa zaujímavého o samotných bylinkách a o ich tradičnom liečiteľskom aj kuchynskom využití. Relácie Herbář aj Kouzelné bylinky nájdete v archíve ČT.
 
 
Hlavná stránka | Plán práce | Dokumenty | Knižnica | Fotogaléria | Kontakt | Časopis LR | Site Map


   

Back to content | Back to main menu